Pohár Dolního Sedla uspořádali hasiči zdejšího sboru společně s SDH Hrádek nad Nisou. Soutěžilo se nejen v klasickém požárním útoku, ale také ve střelbě ze vzduchovky a netradiční soutěži „ve vyvažování svého velitele.

„Jednalo se o naplnění sudu vodou, který byl umístěn na páce, na druhé straně byla zátěž v podobě kamene. Celé soutěžní družstvo mělo za cíl nalít do sudu tolik vody, aby sud převážil břemeno na druhém konci. Sedm členů nosilo vodu na vzdálenost cca 30 metrů, muselo ji přenést přes překážku v podobě štaflí a potom po připraveném žebříků vynést kbelíky s vodou a vylít ji do sudu z výšky kolem deseti metrů,“ objasnil disciplínu Jaromír Mottl, velitel jednotky v Hrádku nad Nisou.
Zvítězilo družstvo s nejlepším časem, prvenství vybojoval tým mužů Dolního Sedla a žen z Hrádku nad Nisou. Ve věkové kategorii nad 40 let oslavovali zlato hrádečtí hasiči.

Okrsková soutěž „Memoriál Evy Novotné“ proběhl v Nové Vsi u Chrastavy. Na startu stálo sedm družstev a připraveny byly netradiční disciplíny.
„Soutěžily čtyřčlenné týmy, z toho jeden člen plnil funkci navigátora, protože ostatní šly trasou se zavázanýma očima. Nebylo jednoduché překročit lávku, běžet člunkový slalom, otáčet se několikrát podél tyče a pak podlézt lano, házet hadicí na cíl  a kopnout míček do branky. Byla jsem jednou ze soutěžících a opravdu to nebyly jednoduché úkoly, „ usmívala se Renata Šimíková, starostka Krajského sdružení hasičů v Liberci.

Pohár starosty Okresního sdružení hasičů pouze pro družstva žen proběhla v Raspenavě. Absolvovaly požární útok s použitím vody, který nikdy není jednoduchou záležitostí a vyžaduje dokonalou souhru týmu. Skvěle se představila děvčata Raspenavy, která mají na konci sezóny výtečnou formu. Druhým místem překvapil mladičký tým Radimovic, který sbírá zkušenosti a nesmírně se snaží o co nejlepší výsledky.  Ženy z Bulovky dokázaly vybojovat bronzový výsledek  a odsunuly na bramborovou medaili nadějný tým Chrastavy, který zraje jako víno. Poděkování patří také ženám Dětřichova za jejich nesmírnou bojovnost a snahu.

Věra Nutilová

FOTO: Jaromír Mottl