Čtvrtého května si hasiči připomínají svůj tradiční hasičský svátek. Oslavy tohoto svátku byly založeny v Čechách a ve větší část i Evropy před více než 150 lety na základě legendy o sv.Floriánovi, který v 1.století našeho letopočtu jako římský voják pomáhal křesťanům při pobytu římských legií ve střední Evropě přes zákaz římského císaře Diokleciána.

Číst dál...

Protože v současné době je zhotovení praporu pro hasičský sbor v látkové podobě velmi nákladná záležitost  (80 000 – 100 000 Kč), což je pro mnohé sbory téměř nedostupné a navíc firmy zabývající se touto problematikou jsou až na Moravě hledal jsem pro sbory  nějakou další možnost. Dostal jsem se k informaci, kterou jsem ověřil a Vám ji poskytuji ke zvážení a případnému využití.

Číst dál...

Seznam výročí sborů v roce 2023:

V sobotu 18.června 2022 se v Křižanech uskutečnily oslavy 155.výročí vzniku zdejšího sboru dobrovolných hasičů a předání praporu sboru.

Číst dál...

Přehled výročí sborů okresu v roce 2022:

Vážené hasičky, vážení hasiči,
v příloze přikládám k Vašemu shlédnutí přehled sborů dobrovolných hasičů, které na území dnešních obcí v okres Liberec působily v některých jejich částech v minulosti.

Číst dál...

Žádost o zaslání fotografie praporu:

Přehled výročí sborů v roce 2020:

Každoročně si 4. května připomínají hasiči svátek svého patrona sv. Floriána. Jak ale vznikla tato tradice v hasičském hnutí?

Číst dál...

Materiály o praporech sborů a o historii sborů sděluji, že do každého sboru šel 1 výtisk jak o praporech tak o historii sboru, proto si tyto materiály vyžádejte ve sboru a nebo si stáhněte ze stránek,žádné výtisky již nemám. 

S pozdravem Boháč Karel