Velký souboj svedla hasičská družstva při soutěži seriálu Superpohár ve Frýdlantu.

„Letos jde o čtvrtý roční, který je složen ze sedmi soutěží v požárním útoku. Raspenavské klání je posledním v řadě, se slavnostním vyhodnocením počítáme v listopadu, „ upřesnil hlavní organizátor, velitel hasičské jednotky v Raspenavě Jaromír Hanzl.
Slavnostní zahájení si nenechal ujít starosta města Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. „Hasičům velice fandím a vážím si jejich práce. Jsem rád, že finálová soutěž Superpoháru probíhá v našem městě,“ připomněl.
Na hasičském cvičišti bylo nač se dívat. Požární útoky se staly pestrou přehlídkou souhry týmů, ukázaly, jak je důležitá přesnost a pečlivost provedení disciplíny. Velkou roli pokaždé hraje fyzická zdatnost jednotlivých členů družstva, rychlost naplnění terčů vodními proudy. „Jakákoliv, byť sebemenší chyba se odrazí ve výsledku, včetně nervozity, zaváhání, požární útok je zkrátka týmová práce,“ sdělil Josef Kokta, vedoucí soutěže.
Naprosto první start si odbylo družstvo Lužce B, skvěle bojovala družstva žen bez výjimky. Veškeré informace s vtipem předával účastníkům i početným divákům osvědčený komentátor, hasič a voják z povolání Petr Celba .O naprosto bezkonkurenční občerstvení se postaral frýdlantský tým hasičů a hasiček.
Nejlepšího umístění v kategorii mužů dosáhl tým Frýdlantu, na záda jim na stupních vítězů překvapivě ze stříbrné příčky dýchali hasiči Nové Vsi u Chrastavy a třetí místo obsadili „vosáci“ z Raspenavy.
V ženách se předvedly se skvělé formě děvčata Bulovky, na druhém místě se radovaly ženy Dětřichova a se třetím byly spokojené hasičky Raspenavy.
„Velké finále nás ještě čeká. V listopadu bude slavnostní vyhodnocení celého seriálu spojené s předáním cen. Superpohár si zejména na Frýdlantsku získal velké sympatie a jak je vidět na dnešní soutěži, nejen mezi mladou generací. Také starší hasiči předvedli perfektní výkony,“ zhodnotil zdařilou soutěž Jaromír Hanzl.


Věra Nutilová