Zahájení výstavyVe středu 18. května 2016 byla v Muzeu historické hasičské techniky v Chrastavě slavnostně otevřena další z výstav vážící se k hasičskému hnutí, která jak je už dlouholetou tradicí, vždy zahajuje muzejní sezonu v uvedené muzeu.

Pro letošní rok připravila Odborná rada pro historii a muzejnictví Okresního sdružení hasičů ČMS v Liberci pod vedením Karla Boháče a Muzeum historické hasičské techniky v Chrastavě zastoupené Miroslavem Pivoňkou tematickou výstavu „Hasičské motivy na poštovních známkách“. Výstava se mohla uskutečnit díky vstřícnosti a pochopení pp. Horského, Mottla a Hezkého ze sběratelské sekce Sdružení Čech, Moravy a Slezska, kteří část svých sbírek ochotně do Chrastavy zapůjčili. Návštěvníci tak mohou spatřit kolekce hasičských poštovním známek nejen z naší republiky, ale i celého věta. Známky velice působivě dokumentují různé motivy z hasičského prostředí a jsou tak i propagací činnosti hasičů, požární prevence i připomínkou velkých požárů a tragédií celého světa. Jako vzácnost na výstavě je k shlédnutí poštovní známka vydaná k uctění památky hasičů a záchranářů po teroristickém útoku letadel na výškové budovy v USA.
Zveme všechny hasiče, kolektivy mladých hasičů a jejich příznivců i širokou veřejnost k zhlédnutí uvedené výstavy.
Pro návštěvníky je chrastavské muzeum otevřeno každou sobotu a neděli vždy od 10 – 16 hodin.
Návštěvu pro ucelené kolektivy je možné dohodnout i ve všední dny pod předchozím objednání v Infocentru Chrastava telefon 485 143 161 nebo prostřednictvím e-mailu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .