První setkání zasloužilých hasičůPo určitých problémech se podařilo uskutečnit historicky první setkání zasloužilých hasičů Libereckého kraje Turnově - Daliměřicích. Netradiční zahájení proběhlo v pivovaru Rohozec. Pro účastníky byla připravena komentovaná prohlídka výroby piva spojená s ochutnávkou zlatého moku.
Na slavnostní schůzi zavítali starostové OSH z České Lípy, Jablonce nad Nisou, Semil a Liberce, vedoucí aktivu zasloužilých hasičů kraje Pavel Vejnar a Josef Netík, vedoucí aktivu ZH při SH ČMS.

Příležitost setkat se s těmi, kteří věnovali valnou část života požární ochraně a jsou držiteli titulu Zasloužilý hasič si nenechal ujít hejtman Libereckého kraje Martin Půta , starosta města Turnov ing. Tomáš Hocke a starostka KSH Renata Šimíková.
V úvodu vystoupil Pavel Vejnar. Pozdravil všechny účastníky setkání a stručně připomněl historii udělování nejvyššího vyznamenání SH ČMS v rámci republiky. „Jsem velice rád, že se nám podařilo zrealizovat dnešní sraz. Přijměte je jako vyjádření poděkování, úcty za vaší celoživotní práci. Je velice důležité, abyste se setkávali , popovídali si, neztratili kontakt s děním u hasičů, „ uvedl.
Arnošt Černý, starosta OSH v Semilech seznámil přítomné s činností okresu, včetně vynikajících výsledků na poli výchovy mládeže. „Můžeme se pyšnit skvělými kolektivy, v poslední době se výrazně prosazují například Bozkov a Poniklá, vedoucí a sbory vychovávají kolem tisícovky dětí. Vážíme si mistryně  světa Šárky Jiroušové , mistra republiky Jana Lampy a dalších jednotlivců,“ připomněl.
Hejtman Libereckého kraje se netajil obdivem k práci hasičů a hasičům zasloužilým. „Těší nás, že nezapomínáte na lidi, kteří v mnoha případech položili základy dobré hasičské práce ve sborech, tedy dnešní zasloužilé hasiče. Kraj bude i nadále práci dobrovolných hasičů rád podporovat,“ sdělil. Josef Netík poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě jednání zasloužilých hasičů a vyjádřil naději, že v podobných akcích se bude v rámci kraje pokračovat.
„Vážím si skutečnosti, že v mnoha sborech s vaší radou nebo pomocí stále počítají a vy rádi podle svých sil pomáháte. Současně bych chtěl vyjádřit radost nad tím, že setkání dnes navštívil Milan Navrátil, který je nositelem nejvyššího vyznamenání, Záslužného řádu českého hasičstva,“ sdělil čestný starosta OSH v Semilech ing. Miloslav Miksánek.
Setkání proběhlo ve velmi příjemném, otevřeném a přátelském duchu. Milou tečkou se stalo vystoupení harmonikáře Petra Ochmana, takže byla příležitost si společně zazpívat a pobavit.

Věra Nutilová