Ve Višňové na Frýdlantsku se koncem června soutěžilo o tradiční „Povodňovou lopatu“ a současně proběhlo setkání zasloužilých hasičů.

„V současné době je na okrese Liberec 22 zasloužilých hasičů, jsme rádi, že jsme těm, kteří přijeli, mohli připravit zajímavý den,“ upřesnil starosta OSH JUDr. Vladimír Maxa.
Zasloužilí hasiči, kteří celý život věnovali hasičině si měli nejen o čem povídat, také vzpomínali a s radostí shlédli zajímavou soutěž „Povodňová lopata“.
Jde o soutěž s netradičními disciplínami, v nichž nechybí plnění pytlů s pískem na čas nebo tajná disciplína, tou letošní byla štafeta požárních dvojic.

Akce, kterou tradičně pořádá SDH Višňová, byla letos akcí vzpomínkovou v pravém slova smyslu. Pozvány byly sbory, které výrazně pomáhaly při ničivých povodních před pěti lety a to nejen z Libereckého kraje. Nechyběla ukázka vyprošťování z havarovaných vozidel v režii višňovských hasičů, bylo možné prohlédnout si fotografie z doby povodně nebo zalistovat v zajímavé knize „Voda blízko nás – povodně 2010“. K dobré pohodě přispělo rozmanité a chutné občerstvení, višňovská dívčí kapela Proudy nebo možnost prohlédnout si historickou stříkačku.
Zasloužilým hasičům předala starostka KHS Renata Šimíková dárkové balíčky, které udělaly nemalou radost .

Věra Nutilová